COVID-19

Коронавірус в Україні

17 березня 2020 року Верховна рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)»

Документом, зокрема, передбачається запровадження адміністративної та посилення кримінальної відповідальності за порушення режиму карантину та порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм.

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ: КпАП доповнено ст. 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей». Так, за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування - штраф для громадян від однієї до двох тисяч НМДГ (17 000 - 34 000 грн), ДЛЯ ПОСАДОВИХ ОСІБ - У РОЗМІРІ ВІД ДВОХ ДО ДЕСЯТИ ТИСЯЧ НМДГ (34 000 - 170 000 ГРН).

Посилено, також, КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ (ст. 325 КК). Так, порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань - карається ШТРАФОМ ВІД ТИСЯЧІ ДО ТРЬОХ ТИСЯЧ НМДГ (17000 - 51000 ГРН) АБО АРЕШТОМ НА СТРОК ДО 6 МІСЯЦІВ, АБО ОБМЕЖЕННЯМ ВОЛІ НА СТРОК ДО 3 РОКІВ, АБО ПОЗБАВЛЕННЯМ ВОЛІ НА СТРОК ДО 3 РОКІВ.

РЕКОМЕНДАЦІЇ МОЗ щодо дезінфекції: З метою профілактики та боротьби з інфекціями, викликаними коронавірусами, проводять профілактичну та осередкову (поточну і заключну) дезінфекцію. Для проведення дезінфекції застосовують дезінфікуючі засоби, зареєстровані в установленому порядку.